ЦНАП для іноземців: сучасний стан та перспективи

Мало хто знає, але центри надання адміністративних послуг, які за декілька років встигли стати обличчям держави та послугами яких щодня користуються десятки тисяч громадян – у своєму «арсеналі» мають також категорію послуг, що надаються іноземцям. Це, зокрема, оформлення посвідки на тимчасове проживання, реєстрація місця проживання та оформлення дозволу на застосування праці іноземців, які з кожним роком набувають все більшої популярності.

Особливо актуальними вищезазначені послуги стають у період економічних реформацій та у зв’язку з пришвидшенням глобалізаційних процесів, адже все більше іноземців цікавляться, приїздять та інвестують в Україну. А безвізовий режим між Україною та країнами Європейського Союзу, який дозволяє подорожувати без оформлення віз не лише українцям в ЄС, а і навпаки сприяв стрімкому підвищенню як попиту на такі послуги, так і уваги до якості їх надання з боку держави.

За словами першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника процес подальшого спрощення та оптимізації порядку надання такого виду адміністративних послуг продовжується. «Київ – столиця, яка максимально залучає інвесторів до співпраці у всіх сферах діяльності міста. Одним із напрямів цієї роботи є спрощення процедури легалізації проживання та працевлаштування іноземців. Наразі оформити посвідку на тимчасове проживання в Україні можна у міському Центрі надання адміністративних послуг (вул. Дніпровська набережна 19-Б) та ЦНАП Печерської РДА (вул. М. Омеляновича-Павленка, 15). Також після отримання посвідки іноземці, у разі необхідності, зможуть зареєструвати у ЦНАП своє місце проживання та отримати дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства», – розповів Микола Поворозник.

І роль ЦНАП у якості обличчя держави у цьому контексті є дуже важливою, адже у іноземців робота державних органів формує враження про країну за лічені хвилини. Оперативність оформлення відповідних документів, відсутність черг, прозорість та доступність – ключові правила, без дотримання яких жодні інші намагання закріпити враження про Україну як про сучасну, європейську та правову державу будуть безрезультатними.

Саме тому анонсоване вдосконалення порядку надання послуг іноземцям заслуговує особливої уваги як з боку керівництва міста, так і держави загалом. Тільки постійним вдосконаленням правил та механізмів надання адміністративних послуг ми можемо забезпечити собі місце серед перших держав у сфері надання адміністративних послуг.