Центр Сонячної системи вирахували з точністю до 100 метрів

Фото adventtr/iStock

Мова про центр мас, званий в фізиці барицентром.

Про це пише видання Science Аlert.

Міжнародна команда астрономів, використовуючи спеціально розроблене програмне забезпечення, звузила розташування барицентра Сонячної системи до 100 метрів. Барицентром або центром мас Сонячної системи називається точка, де врівноважуються маси самого Сонця, всіх планет, лун і астероїдів.

Баріцентр вдалося визначити за допомогою пульсарів. Ці нейтронні зірки можуть обертатися надзвичайно швидко, стріляючи пучками електромагнітного випромінювання зі своїх полюсів. Якщо вони орієнтовані правильно, ці промені проносяться повз Землю, як дуже швидкий космічний маяк, створюючи регулярний імпульсний сигнал. Сигнали від пульсарів можуть використовуватися як зразки часу, орієнтири для супутників, а також для дослідження міжзоряного середовища.

Виявилося, що баріцентр знаходиться не в центрі Сонця, як можна було б припустити, а ближче до поверхні зірки. Це пов’язано з великою масою Юпітера і недостатнім урахуванням його орбіти в моделях.

Внісши коректування в модель, дослідники отримали центр мас Сонячної системи з точністю до 100 метрів. За словами авторів, це можна порівняти з товщиною людської волосини на футбольному полі.

Дослідники вважають, що завдяки їх результатами астрономи зможуть виявити перші Наддовгі сплески гравітаційних хвиль від злиття надмасивних чорних дір в далеких галактиках.

Нагадаємо, 4 липня у Всесвіті розпочалося унікальне явище, яке триватиме 2 тижні і принесе всім нам великі зміни – повний парад планет. А нещодавно вчені пояснили, чому на Урані та Нептуні йдуть алмазні дощі.

Джерело: https://www.poglyad.tv/tsentr-sonyachnoyi-systemy-vyrahuvaly-z-tochnistyu-do-100-metriv/