ТРИВАЛІСТЬ ПІР РОКУ ЗМІНИТЬСЯ ЧЕРЕЗ ГЛОБАЛЬНЕ ПОТЕПЛІННЯ

Кількість днів з високою температурою протягом останніх 30 років збільшилися, а з низькою – навпаки.

Аналіз тенденцій змін клімату свідчить, що глобальне потепління призводить до того, що літо стає довшим, а зима коротше. Про це пише в матеріалі для Washington Post дослідник Університету Аляски, кліматолог Брайан Бреттшнайдер, повідомляють Українські Новини.

Вчений ділиться результатами власного дослідження, які демонструють, що кількість днів з високою температурою протягом останніх 30 років збільшилися, а з низькою – навпаки.

Бреттшнайдер прийшов до такого висновку, аналізуючи дані тридцятирічних циклів: 1960-1989 та 1990-2019 років.

Так, в США і Канаді літо тепер триває в середньому на тиждень довше.

Закономірність така – чим ближче до океану, тим довше тримаються високі температури. Це цілком логічно, враховуючи те, що океани стали істотно тепліше останнім часом і мають значний вплив на клімат, зазначає дослідник.

Спостерігається і так званий острівний ефект міської спеки – температура повітря в містах і передмістях вище, ніж в міжміському просторі. Це пов’язано з дорожнім покриттям – асфальт і бетон утримують високі температури.

Що стосується зими, то ці зміни ще більш помітні, пише Бреттшнайдер.

Холодні дні в США і Канаді, наприклад, в останні 30 років тривають в середньому на 15 днів менше, ніж в попередній тридцятирічний період.

Такі зміни ведуть до цілком реальним практичним наслідків. Новий клімат може викликати посуху в певних регіонах і тягти за собою збільшення витрат на систему охолодження в містах.

Джерело: https://lenta.ua/ua/trivalist-pir-roku-zminitsya-cherez-globalne-poteplinnya-54343/