Три об’єкти Києво-Печерської лаври залишаються забарикадованими

 Про це  директорка департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики, голова комісії МКІП з приймання-передавання держмайна Києво-Печерської лаври Мар’яна Томин сказала в ефірі телемарафону, повідомило “Інтерфакс-Україна”.

“Ми повернули майно державі, передали всі ці об’єкти заповіднику, але станом на сьогодні залишаються три об’єкти (54-й, 57-й і 58-й корпуси), де перебувають невідомі люди, які там забарикадувалися, і це є однією з причин, чому нижня Лавра зарежимлена. Але я думаю, що скоро це питання буде вирішено”, – повідомила Томин.

Як раніше розповів в.о. директора заповідника Максим Остапенко, у серпні 2023 року, після рішення суду, який визнав законним розірвання договору між монастирем УПЦ МП і заповідником “Києво-Печерська лавра” про безоплатне користування приміщеннями нижньої Лаври, у цих корпусах забарикадувалися кілька десятків осіб, які саботували роботу комісії.

Відомо, що заповідник звернувся до правоохоронців . Поки суди щодо УПЦ не завершилися, але після проходження апеляційної інстанції заповідник звернеться до виконавчої служби з вимогою усунути з території Лаври  сторонніх людей.

Джерело: “Великий Київ”