Троє у космічному полоні

Екіпаж космічного корабля МС-09 буде жити на борту МКС невизначено довгий час через неготовність приватних кораблів до польоту в космос.

Про це після аварії космічного корабля Союз-10 заявив астронавт Кріс Хадфілд, колишній командир станції, повідомляє РІА Новини.

“Якщо причину аварії знайдуть швидко, то цілком можливо, що новий Союз відправиться на МКС ближче до грудня, коли екіпаж МС-09 повинен був покинути станцію. З іншого боку, в ракетобудуванні вкрай рідко відбуваються прості помилки, і членам екіпажу потрібно бути готовими до тому, що вони проведуть на борту МКС багато місяців”, – заявив Хадфілд.

Як зазначив астронавт, зараз екіпаж станції знаходиться приблизно в такому ж стані, як мандрівники з різних пригодницьких романів, які опинилися на безлюдному острові в результаті корабельної аварії. Можливості для їх порятунку існують, але коли вони точно з’являться – поки не відомо.

“Зараз створюються два нових приватних космічних корабля, розробниками яких виступають SpaceX і Boeing. Жоден з них не буде готовий до запуску найближчим часом. Звичайно, є можливість використовувати пошкоджений Союз, але у подібного рішення є два великих мінуса”, – продовжує колишній командир МКС.

Ці мінуси, за його словами, полягають не тільки в тому, що пошкодження в обшивці сервісного модуля Союзу можуть викликати якісь проблеми при його поверненні на Землю, але і з тим, що в результаті цього МКС залишиться без екіпажу.

“Мені здається, що керівництво МКС прийме рішення максимально продовжити терміни роботи поточного екіпажу – росіянина, німця і американця. Звичайно, це не входило в їхні плани, і впоратися з цим завданням буде вкрай важко, але інших варіантів у нас мало”, – відзначає Хадфілд.

Запасів їжі і повітря на борту станції, як зазначив астронавт, вистачить практично на необмежений час, і життю екіпажу зараз або в майбутньому нічого не загрожуватиме. До того ж, човники Dragon і Cygnus будуть доставляти припаси на борт станції..

https://nv.ua/ukr/techno/innovations/letiti-nema-na-chomu-ekipazh-mks-nadovho-zastrjah-v-kosmosi-2499855.html