Топ 10 способів швидко зняти стрес

Втома і стрес стали постійними супутниками людини, що живе в міському середовищі. Щодня люди стикаються з неприємними ситуаціями в повсякденному житті, які змушують їх закриватися в собі і накопичувати негатив, роблячи життя сірої і нецікавою.
В результаті страждає не тільки психічне самопочуття людини, але і його фізичне здоров’я: спостерігаються збої в роботі серцево-судинної, ендокринної системи, знижується імунітет і т. д. Багатьма дослідженнями було доведено, що стресові ситуації в цілому негативно впливають на людей і здатність їх взаємодії один з одним.

Саме тому рекомендується не тримати в собі негативні емоції, а своєчасно від них позбавлятися. У даній статті представлені Топ-10 способів, що дозволяють зробити це швидко і без зусиль.

Чому перенапруження небезпечно для людини?

Кожна людина переживає психічне напруження по-різному: для когось це лише тимчасовий дискомфорт, який зникає разом з подразником, а для кого-то стрес стає серйозною проблемою, яка викликає найбільш неприємні почуття – злість, гнів, страх.
Таке ставлення до короткочасної життєвої трудності не на жарт турбує людину і заважає йому жити. Крім того, це може стати причиною порушення апетиту і безлічі інших неприємностей.
У разі тривалого впливу стресу з’являється загальна пригніченість і пригніченість, наростає запаморочення і приходять часті головні болі. Слідом за цим починаються проблеми зі станом нервової системи і психіки, а після – починаються фізіологічні зміни в організмі, стимулюють порушення в роботі внутрішніх організмів і систем.

На тлі стресових явищ з’являється погіршення зосередженості та працездатності, і, крім того, всі їх наслідки незмінно позначаються на зовнішньому вигляді, від якого страждають не тільки жінки, але і чоловіки. Руйнівні наслідки перенапруження – це головні болі, фізіологічні порушення і стани, що провокують гормональний збій.
Хочеться відзначити, що будь-яка стресова ситуація призводить до того, що м’язи тіла починають перенапружуватися. Якщо це відбувається часто, з’являється особливий «м’язовий затиск»: стан, яке з кожною наступною ситуацією лише посилюється.
Хронічне напруження м’язів може виникнути у кожної людини і є не чим іншим, як невираженими в свій час емоціями. Ніж більше і довше відбуваються такі м’язові напруги, тим сильніше накопичуються негативні емоції і швидше приходить втома.
Численні дослідження й опитування, проведені на цей рахунок, показали, що люди, які відносно благополучні в питаннях стресостійкості, найчастіше присвячують себе релаксуючою занять, які дозволяють їм знаходити гармонію в повсякденному житті.

Як подолати емоційне напруження?

Отже, що робити, якщо стресова ситуація стає нестерпною і нерви вже на межі? Існує 10 основних способів, на яких варто зупинитися докладніше:

 

  • Заняття спортом. Цей варіант є самим надійним, особливо в довгостроковій перспективі, в боротьбі з щоденними перенапруженнями. Давно відомо, що регулярні фізичні навантаження підвищують імунітет і загальну стійкість організму до зовнішніх впливів, зміцнюють здоров’я і психіку. Вправи підвищують рівень серотоніну, що призводить до хорошого самопочуття і психічної стійкості. Для того щоб протистояти напруженням, досить легкої щоденної розминки по 15-30 хвилин.

 

  • Щоденні прогулянки. Ходьба на свіжому повітрі автоматично піднімає настрій і розслаблює людину. Якщо гуляти хоча б 40 хвилин в день, це позначиться на загальному самопочутті, допоможе заспокоїтися, наситить організм киснем, приведе в порядок серцево-судинну систему. Неспішні прогулянки допоможуть впоратися з образами, поразками, допоможуть забути погане і надихнуть на нові звершення. Особливо корисно гуляти в парку або в лісі, де цілюще повітря і дерева – після такого променаду про стрес можна буде забути.

 

  • Правильне дихання. Розмірене і глибоке дихання автоматично підлаштовує під себе всі системи внутрішніх органів і допоможе впоратися з перенапруженням. Для правильного дихання рекомендується тримати спину прямо і постійно стежити за поставою, глибоко вдихати через ніс і робити видих ротом. Ще один відмінний спосіб побороти стрес – дихальна гімнастика. На сьогодні існує безліч її різновидів, тому можна вибрати будь-яку підходящу: вона дозволить адаптуватися до умов, знизить ймовірність нервових розладів і допоможе зміцнити психіку.

 

  • Гідротерапія. Вода відвіку асоціювалася з життям, і не випадково: водні процедури допомагають розслабити м’язову систему і нормалізувати емоційний стан. Для заспокоєння досить прийняти ванну комфортною температури, в яку можна додати ароматичні масла, або ж просто прийняти контрастний душ.

 

  • Прослуховування музики. Краще всього якщо це буде спокійна, розслаблююча мелодія, яка подобається. Музика допомагає впоратися з виниклою проблемою і на час абстрагуватися від ситуації.

 

  • Переключення уваги. Якщо зі стресом потрібно впоратися тут і зараз, не потрібно зациклюватися на проблемі, а відволіктися від неї. Нехай це буде заняття, яке до душі, або можна просто подумати про щось приємне – головне, щоб часу вистачило прийти до себе та заспокоїтися.

 

  • Масаж. Це кращий спосіб позбутися від скутості м’язів і підвищеної нервозності. Можна попросити зробити масаж когось із близьких або прийти в спеціальний масажний кабінет.

 

  • Спілкування. Немає нічого краще, якщо про проблему розповісти комусь ще. Краще, якщо це буде приємний і розуміючий чоловік, який зможе вислухати і підтримати. Не менш важливо час від часу спілкуватися з домашніми улюбленцями – такий контакт дозволяє забути про перенапруженні і відволіктися.

 

  • «Боксерська груша». Цим методом порівняно давно користуються офісні службовці Японії. Можна представити будь-який відповідний м’який предмет у вигляді свого агресора і як слід випустити пар, побивши його. Такий спосіб дозволить швидко зняти напругу і допоможе поглянути на все з боку.

 

  • Крик. Цей спосіб був відкритий у 1968 році – ним користувалися Джон Леннон і Стів Джобс. Завдяки йому негативні емоції швидко зникають: досить щосили покричати – і напруга зникне сама собою.

Зняти стрес може будь-яка людина, проте не всім доведеться до вподоби те чи інше заняття. Тому слід уважно придивитися до кожного варіанту і зрозуміти, що саме потрібно організму.

http://poradumo.pp.ua/krasa-i-zdorovya/65608-top-10-sposobv-shvidko-znyati-stres.html