Термін призначення виборів до райрад у Києві спливає 18 січня 2016 р.

Попри небажання міської влади відновлювати райради в Києві, про що свідчить останній коментар секретаря Київради В. Прокопіва щодо неготовності Києва до повернення районних рад, ЦВК має призначити вибори відповідно до чинного законодавства. Термін призначення виборів до райрад у Києві спливає 18 січня 2016 р., заявив на прес-конференції експерт з місцевого самоврядування, голова київського відділення Фонду М.Томенка “Рідна країна”, голова ГО «Муніципальна ліга Києва» Олександр Федоренко.

«Коли друга за впливовістю в місті людина, говорить про недоцільність відновлення райрад, це означає тільки одне – міська влада не збирається ставати ближче до громади та ділитися повноваженнями з громадськістю.

Проте, не слід забувати, що УДАР в цьому скликанні вже не має монополії.Тому є сподівання, що дії решти фракцій будуть спрямовані на повернення громаді права мати районних обранців . І ЦВК все ж таки за 70 днів до старту перших виборів, призначить їх проведення”- говорить експерт

Олександр Федоренко здивований тим, що секретар Київради примітивно вважає, що «новий депутат райради – це два ларьки кур-гриль і одна парковка». Адже, і ларьки (тимчасові споруди), і парковки давно перебувають у підпорядкуванні Київради. У 2008р. Київрада забрала в райрад право видавати дозволи на спорудження МАФів та продовження договорів оренди на землю під кіосками. Відповідно до рішення Київради № 657/657 «Про розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд у місті Києві» від 27 листопада 2008 р., повноваження з розміщення МАФів передано єдиному оператору – КП “Київське інвестиційне агентство”. Ще раніше, у 2007 р., КП “Київтранспарксервіс” було визначено єдиним оператором з паркування транспортних засобів і стягнення паркувального збору, відповідно до рішення Київради від 26 червня 2007 N930/1591 «Про вдосконалення паркування автотранспорту в м. Києві».

“Очевидно, що думка секретаря Київради Володимира Прокопіва є компіляцією намірів не тільки найбільшої депутатської фракції Київради «Солідарність», але й міського голови. Проте, не слід забувати про громаду: Фонд “Рідна країна” весною минулого року провів соцопитування на тему відновлення райрад- понад 60% киян висловилися “за “, – повідомив Федоренко.

Він також зазначив, що наразі голова Фонду ” Рідна країна”, народний депутат Микола Томенко направив до КМДА запит щодо заходів, передбачених столичною адміністрацією на виконання прийнятого рішення “Про управління районами в м. Києві” (№ 787/1651).

” Передвиборчі обіцянки та підтримані ініціативи мають виконуваватися.Влада має нести демократію та розвиток у суспільство.Влада не повинна “загравати” з виборцями у такий спосіб: під вибори голосувати за райради, а після виборів вже не передбачати на це гроші в бюджеті”- вважає Олександр Федоренко.

Нагадаємо, Володимир Прокопів, відповідаючи на питання, чи треба відновити райради у столиці, заявив, що сьогодні Київ не готовий до повернення районних рад.

23 липня 2015 р. на черговій сесії Київрада погодила проведення виборів в районні в м. Києві ради 27 березня 2016 року., проголосувавши рішення “Про управління районами в м. Києві” (№ 787/1651). В рішенні Київради прописана мінімальна гранична кількість депутатів, визначена компетенція райрад та повноваження.

9 вересня 2010 року Київрада вирішила ліквідувати райради ( рішення Київської міської ради № 7/4819 «Про питання організації управління районами в місті Києві»). За неутворення райрад проголосувала тодішня більшість депутатів Київради (Партія регіонів, Блок Черновецького) та Блок Кличка у повному складі.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply