Таємниця зникнення неандертальців розкрита

Вченим допоміг розгадати загадку суперкомп’ютер, який змоделював міграцію неандертальців і людей сучасного типу, під час якої проходила конкуренція на тлі суворих погодних умов.

Вчені Центру фізики клімату в Південній Кореї розгадали таємницю вимирання неандертальців за допомогою суперкомп’ютера. Раніше дослідники вважали, що неандертальці вимерли через різку зміну клімату і схрещування з людьми сучасного типу, проте справжня причина в іншому, пише Science Daily.

Неандертальці вимерли через конкуренцію з людьми сучасного типу.

Кліматологи задіяли суперкомп’ютер IBS Aleph, який допоміг їм створити модель міграції неандертальців і людей сучасного типу, їх конкуренцію і схрещування на тлі мінливого в той час клімату.

З’ясувалося, що вимирання могло статися лише в тому випадку, якщо Homo sapiens володіли значною перевагою у видобутку їжі. Наприклад, вони могли користуватися ефективними методами полювання, мати високу стійкість до патогенів або бути більш плідними.

Неандертальці жили в Євразії в останні 300 тисяч років. Вони зуміли пристосуватися до нелегких умов і кліматичних змін, які були ще більш суворі, ніж ті, що сталися під час зникнення древніх людей.

Джерело: https://svidok.online/tayemny-tsya-zny-knennya-neandertal-tsiv-rozkry-ta/