Танення льодів Антарктиди прискорилося в три рази з 2012 року

З 1992 року, як показало нове дослідження, Антарктида втратила приблизно три трильйони тонн льоду. При цьому, як визначили вчені, з 2012 року танення льодів сильно прискорилося — приблизно в три рази; відповідно, прискорилося і підвищення рівня моря.

Міжнародна група, що складається з більш ніж 80 вчених, провела дослідження, в якому оцінила, з якою швидкістю відбувається танення антарктичних льодів в останні 25 років — з 1992 по 2017 рр. Результати, як можна було очікувати, лякають. Так, фахівці визначили, що швидкість танення льодів Антарктиди в останні п’ять років сильно зросла.

Як показало дослідження, до 2012 року антарктичні льоди скорочувалися у відносно стабільному темпі — приблизно по 83,8 мільярди тонн на рік. У подальші роки скорочення сильно прискорився — до 241,1 млрд тонн, тобто приблизно в три рази.

Скорочення льоду, природно, сприяє підвищенню рівня моря, яке, отже, також прискорилося. Так, за оцінками дослідників, рівень моря зріс у цілому на 7,6 міліметра з 1992 року, причому майже половину (3 мм) даного показника складає підвищення за останні п’ять років.

Західна Антарктида постраждала найбільше: з 2012 року вона стала втрачати в середньому по 175,3 млрд тонн льоду в рік, в той час як в 1990-х рр. її льоди скорочувався в середньому по 58,4 млрд щорічно. Хоча, як показало дослідження, Східна Антарктида, навпаки, додає приблизно 5,5 млрд тонн льоду кожен рік, це всього лише крапля в морі — враховуючи ту швидкість, з якою тануть інші частини континенту.

Надалі дослідники планує вивчити, з чим може бути пов’язана така збільшення швидкості танення антарктичних льодів. Наукова робота булаопублікована в журналі Nature, а коротко про неї повідомляє портал New Atlas.

http://cikavosti.com/tanennya-lodiv-antarktidi-priskorilosya-v-tri-razi-z-2012-roku/