Таліби захопили американську апаратуру з біометричними даними афганців

Екстремістське угрупування «Талібан» захопило біометричне обладнання США. За допомогою нього, як побоюються в Штатах, бойовики можуть з’ясувати, хто з афганців співпрацював з американськими збройними силами і почати масові репресії. Про це пише The Intercept, на яке посилається TJournal.

За словами співробітника Командування спеціальних операцій збройних сил США і трьох колишніх військовослужбовців, таліби під час наступу в Афганістані захопили портативні системи збору біометричних даних HIIDE (Handheld Interagency Identity Detection Equipment), які використовували американські військові. Наприклад, за допомогою цієї апаратури їм вдалося встановити особу Усами бен Ладена.

Пристрої HIIDE зберігають відбитки пальців, малюнок райдужної оболонки ока, знімки параметрів обличчя, а також біографічну інформацію, пов’язану з централізованою базою даних. У пам’яті кожного такого апарату може міститися до 22 000  біометричних профілів.

Військові чиновники США також побоюються, що за допомогою пристроїв HIIDE бойовики «Талібану» можуть отримати доступ і до зовнішніх баз біометричних даних США.

Міжнародна некомерційна правозахисна організація Human Rights First також заявила, що таліби, ймовірно, отримали доступ до біометричних баз даних і спеціального американського обладнання. Активісти опублікували керівництво для афганських громадян, як видалити свої дані з баз і уникнути біометрії.

Технічних директор Human Rights First Уелтон Чанг вважає, що бойовики «Талібану» будуть використовувати біометричну інформацію для переслідування тих, хто співпрацював з попереднім урядом і американськими військовими. Thomson Reuters з посиланням на жителів Кабула пише, що всього через кілька годин після захоплення влади в Афганістані таліби почали «обхід від дверей до дверей» в пошуках чиновників, колишніх членів сил безпеки і громадян, які співпрацювали з іноземцями. При цьому вони використовували біометричні пристрої.

Джерело: Мind