Світ шокований масовими вбивствами в Ізюмі

Віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель засудив звірства російських військових в Ізюмі Харківської області і заявив про необхідність притягнення до відповідальності політичного керівництва Росії. Про це у п’ятницю, 16 вересня, йдеться у заяві Борреля на сайті Європейської служби зовнішньої дії.
“Євросоюз глибоко шокований масовими похованнями, виявленими українською владою, з більш ніж 440 тілами в Ізюмі, яке є містом, нещодавно звільненим від загарбницьких російських військ. Ми засуджуємо і звірства найсуворішим чином”, – зазначає Боррель.
Він наголосив, що агресивна війна Росії проти України залишає кривавий слід та руйнування по всій Україні.
“Тисячі цивільних вже були вбиті, набагато більше зазнали тортур, переслідувань, сексуального насильства, викрадення або примусового переміщення. Ця нелюдська поведінка російських сил, при повній зневазі до міжнародного гуманітарного права і Женевської конвенції, має припинитися негайно”.
Він підкреслив, що Росія має понести відповідальність.
“ЄС підтримує всі зусилля щодо цього”, – сказав Боррель.
Як заявив радник із стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого Дому Джон Кірбі, “повідомлення про масове поховання у звільненому від російської окупації Ізюмі жахають і обурюють”.
“Інформація про більш ніж 400 могил в Ізюмі, що надходить від офіційних осіб України, відповідає порочності і жорстокості, з якими російські сили ведуть цю війну проти України та українського народу”, – сказав він.
Кірбі зазначив, що Сполучені Штати продовжать “активно підтримувати зусилля щодо документування військових злочинів і звірств, скоєних російськими військами в Україні, а також сприяти національним та міжнародним зусиллям щодо виявлення та притягнення росіян до відповідальності”.
Посол Сполучених Штатів Америки Бріджіт Брінк написала у Twitter, що “звірства армії Російської Федерації в Ізюмі на Харківщині мають зміцнити колективну підтримку України”.
У свою чергу голова Харківської ОВА Олег Синегубов у Telegram, начальник слідчого управління поліції Харківської області Сергій Болвінов у Facebook зазначили, що серед тіл із масового поховання в Ізюмі Харківської області, ексгумованих у п’ятницю, 99% мають ознаки насильницької смерті.
“Є кілька тіл із зав’язаними за спиною руками, а одну людину поховано з мотузкою на шиї. Очевидно, цих людей катували і стратили. Також серед похованих є діти”, – написав Синегубов.
Джерело: “ТО не ТО”