Світ на шляху до нагрівання на понад 2,4°C. Це більше за допустиму норму і може призвести до катастрофічних наслідків

Попри обіцянки урядів протидіяти змінам клімату світ наближається до глобального підвищення температури на 2,4°C. Теоретично допустимою нормою підвищення температури до середини століття вважається 1,5°C.

Про це йдеться у звіті дослідницької групи Climate Action Tracker.

Зокрема експерти проаналізували обіцянки та зобов’язання країн, які вони зробили під час цьогорічного Кліматичного саміту в Глазго.

Якщо врахувати виконання усіх обіцянок, які країни хочуть зробити до 2030 року, без довгострокових цілей, то глобальне підвищення температури до 2100 року складе 2,4°C. Згідно зі звітом, якщо врахувати довгострокові цілі США та Китаю щодо зменшення викидів парникових газів, підвищення температури може бути на 2,1°C.

Натомість якщо проаналізувати реальну діяльність урядів, то прогноз менш втішний. Експерти кажуть, що, за таким сценарієм, до кінця століття температура зросте на 2,7°C.

У Climate Action Tracker назвали й оптимістичний сценарій: якщо всі країни досягнуть вуглецевої нейтральності, до 2100 року потепління може відбутися на 1,8°C. Загалом же понад 140 країн, які відповідальні за 90% викидів, заявили, що мають ціль досягнути вуглецевої нейтральності. Але лише декілька країн мають реальні плани, як стати вуглецево-нейтральними.

Навіть оптимістичний сценарій далекий від цілей Паризької угоди 2015 року. Тоді країни-підписанти домовились утримувати приріст глобальної середньої температури нижче за 2°C та прагнути обмежити до 1,5°C.

«Дуже добре, якщо лідери держав стверджують, що вони мають цілі щодо нейтралізації викидів вуглецю, але якщо у них немає планів, як цього досягти, то цілі є лише на словах», — сказав Білл Хей, гендиректор Climate Analytics, партнерської організації Climate Action Tracker.

Експерти закликають політиків не зупинятися лише на заявах, а й продумати, як їхні слова зробити реальними.

Джерело: “Громадське”