Сума позовів майже на 10 мільйонів: Держекоінспекція розповіла про найрезонансніші порушення

З 07 по 13 червня 2024 року територіальними та міжрегіональними територіальними органами Державної екологічної інспекції України проведено 288 заходів контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, складено 315 протоколів про адміністративні правопорушення.

Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 86 тис. грн. До Державного бюджету стягнуто 81 тис. грн. За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 21 млн 259 тис. грн. Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 9 млн 921 тис. грн. Стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму
274 тис. грн.

Найбільш резонансними за порушенням вимог природоохоронного законодавства стали Вінницька, Кіровоградська та Сумська області.

Інспекцією у Вінницькій області проведено розрахунок збитків на суму 10 млн 833 тис. 148 грн., за незаконну рубку сироростучих та сухостійних дерев різних порід та діаметрів у кількості 471 шт., на території Уланівської територіальної громади Хмільницького району, у захисній лісовій смузі вздовж автомобільної дороги загального користування місцевого значення на відрізку с. Уланів-Сальниця. Заяву про вчинення злочинунаправлено до ГУНП
у Вінницькій області.

Інспекцією Придніпровського округу проведено розрахунки збитків та пред’явлено 7 претензій Новомиргородській міській раді, на загальну суму 7млн 54 тис. 500 грн., за засмічення земельних ділянок, в різних населених пунктах на території Новоукраїнського району, побутовими, будівельнимивідходами, та відходами рослинного походження.

Інспекцією у Сумській області проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію КП «Міськводоканал» на суму 576 тис. 948 грн., за скид забруднюючих речовин зі зворотними водами в річкуПсел з перевищенням нормативів ГДС встановлених дозволом на спеціальне водокористування.