Суд зобов’язав НАБУ відкрити провадження за заявою про розтрату коштів Яценюком, Петренком і чиновниками Мін’юсту

 Солом’янський районний суд Києва зобов’язав Національне антикорупційне бюро України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про зловживання владою, про розтрату коштів колишнім прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком, міністром юстиції Павлом Петренком і ще деякими чиновниками Мін’юсту.

Про це йдеться у рішенні Солом’янського райсуду від 17 жовтня.

Згідно з текстом рішення, до Солом’янського райсуду надійшла скарга на бездіяльність НАБУ – нереєстрацію заяви про злочини, скоєні екс-прем’єром, міністром юстиції, заступником міністра юстиції та іншими посадовими особами Мін’юсту за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовими становищем), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків) Кримінального кодексу України.

“Заслухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя вважає, що скарга підлягає задоволенню”, – йдеться в судовому рішенні.

Суд, посилаючись на норми Кримінального процесуального кодексу, визначив, що НАБУ, будучи державним правоохоронним органом, мало внести відомості до ЄРДР, відмова в прийнятті та реєстрації заяви або повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

“Зобов’язати посадову особу Національного антикорупційного бюро України, до компетенції якої входить внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань… внести до ЄРДР відомості про кримінальні правопорушення”, – наголошується в ухвалі суду.

https://ua.interfax.com.ua/news/general/541152.html