Суд закрив справу по Гостинному двору

5 листопада, відбулося засідання Київського апеляційного суду щодо накладання арешту на будівлю Гостинного двору.

Суд постановив закрити справу у зв’язку з тим, що прокурор відмовився від своєї апеляційної скарги, повідомляє прес-служба КМДА.

– Тепер справа за Кабміном – передати будівлю Гостинного двору у комунальну власність задля її реставрації. Окремо хочу подякувати громадськості, яка підтримувала весь цей час місто. Тільки разом ми можемо досягти результату, – наголосив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

Нагадаємо, 25 березня поточного року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва Писанець В. А., розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання про накладення арешту на будівлю Гостинного двору. У клопотанні було відмовлено.

У документі було сказано, що Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів із дня її оголошення.

Довідково:

  • Гостинний двір – пам’ятка архітектури місцевого значення.
  • Будівля збудована у 1809 році.
  • Постановою Кабінету міністрів № 1380 від 15 серпня 2011 року Гостинний двір було виведено з Державного реєстру пам’яток архітектури, але 24 листопада 2015 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною та нечинною постанову Кабміну «Про виключення будівлі Гостинного двору у місті Києві зі списку пам’ятників архітектури, що перебувають під охороною держави».
  • У вересні 2016 року Господарський суд Києва відмовив фонду Держмайна у поверненні архітектурної пам’ятки Гостинного Двору у державну власність.
  • Гостинний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року.
  • У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, після чого роботи припинилися.
  • У 2018 році суд розірвав договір оренди і зобов’язав «Укрреставрацію» повернути будівлю – пам’ятку архітектури «Гостинний двір» Регіональному відділенню ФДМУ по місту Києву.

Київський міський голова наголошував, що столична влада очікує на передачу у власність громади Києва Гостинного двору, який суд повернув у державну власність. Місто готове взяти приміщення на баланс та привести його до належного стану.

Джерело:https://socportal.info/2019/11/05/sud_zakriv_spravu_po_gostinnomu_dvoru.html