Суд визнав збиття літака МАУ в Ірані терористичним актом

Верховний суд канадської провінції Онтаріо визнав збиття літака МАУ в Ірані, що прямував рейсом PS752 «Тегеран — Київ», умисним терористичним актом.

Про це інформує видання Globalnews.

Суддя Едвард Белобаба у своєму рішенні опирався на двох експертів, один з яких дійшов висновку, що представники Ісламської революції «знали, що рейс PS 752 був цивільним літаком, і навмисно збили його з наміром знищити».

Суддя ухвалив рішення проти Ірану за цивільним позовом, поданим чотирма родинами загиблих на борту. Зі 167 загиблих пасажирів — 57 канадців.

Нагадаємо, український літак Boeing-737 авіакомпанії «МАУ», який прямував рейсом PS752 «Тегеран — Київ», збили у ніч на 8 січня 2020 року незабаром після зльоту. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, серед них — 11 українців. Усі загинули. 

Згодом Іран визнав свою провину за збиття українського літака з зенітно-ракетного комплексу своєї протиповітряної оборони. Вони назвали попадання у літак випадковим. Відповідальність за збиття літака взяв на себе Корпус вартових Ісламської революції. 

Джерело: “Громадське радіо”