Суд визнав незаконною оренду 0,9 га землі у буферній зоні Софії, де звели офісний центр

Суд визнав недійсним поновлений договір оренди 0,87 га землі у провулку Киянівському, 12-а у буферній зоні “Софії Київської”, де оточення екс-регіонала Володимира Зубика звело офісний центр.

Про це свідчить постанова Київського апеляційного госпсуду від 15 березня, пишуть “Наші гроші”.

Як відомо, Київрада надала згадану ділянку в оренду на 5 років для будівництва офісно-житлового комплексу компанії “Веста-І” у лютому 2008 року.

У грудні 2012 року “Веста-І” продала фірмі “Кафі Кафікаф” майновий комплекс, розташований на орендованій ділянці. А влітку 2013 року Київрада поновила договір оренди ділянки на 10 років і замінила орендаря на фірму “Кафі Кафікаф”.

Фото “Наших грошей”

Справа щодо землі у Киянівському провулку розглядається в судах з 2014 року.

У листопаді 2014 року Вищий госпсуд відмовився визнавати недійсним договір оренди ділянки. Водночас Верховний Суд, розглянувши заяву заступника генпрокурора, відправив справу на новий розгляд.

При новому розгляді суди постановили визнати недійсними рішення Київради і скасували договір оренди.

Суди вказують, що незалежно від того, чи знаходиться на ділянці власність фірми “Кафі Кафікаф”, протиправним є саме відведення під будівництво офісного центру земельної ділянки, частина якої знаходиться на території історико-культурних заповідників.

Оскільки заступник прокурора Києва не заявив вимоги про звільнення і повернення ділянки місту, суд не витребував ділянку у фірми.

Суд зауважив, що “Кафі Кафікаф” має право вимагати оформлення права користування ділянкою, на якій розташована будівля, але не більше.

Засновниками ТОВ “Компанія “Веста-І” є Сергій Зінчук (0,22%) і ТОВ “Компанія з управління активами “Крістал Ессет Менеджмент” (99,78%), засновником і директором якого є Валерій Кулаков, який був довіреною особою екс-регіонала Володимира Зубика на парламентських виборах 2012 року.

Фірма “Крістал Ессет Менеджмент” разом з дружиною Зубика Оленою Зубик є засновником ТОВ “Камертон 2004”.

У 2008 році Кулаков був директором ТОВ “Круаель”, співзасновницею якого донедавна була львів’янка Ольга Петрук – сестра дружини Зубика.

Засновником ТОВ “Кафі Кафікаф” є ТОВ “Нафтохімресурс” (Кременчук, Полтавська обл.), засновниками якого є Людмила Лопатіна і Валерій Кулаков. Керівником фірми “Кафі Кафікаф” є Юрій Ліщишин, який також є директором “Камертон 2004”.

Упродовж 2004-2006 років одним із засновників ТОВ “Нафтохімресурс” було СП-ТОВ “Тайстра”, яке було засновником вже ліквідованого дочірнього підприємтва “Лівела” (Полтава), через яке у 2010 році в Україну здійснювався безмитний імпорт бензину на мільярди гривень і яке ЗМІ пов’язують із Зубиком.

Володимир Зубик на парламентських виборах 2014 року знову був обраний до Ради як самовисуванець. Зараз є членом депутатської групи “Партія “Відродження”.

Джерело: Українська правда

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply