Суд відмовився карати постраждалу від рук Пашинського людину

За словами адвоката В’ячеслава Хімікуса, розслідування проти нардепа від “Народного фронту” Сергія Пашинського буде продовжено.

Васильківський міськрайонний суд Київської області не став притягувати до відповідальності за хуліганство В’ячеслава Хімікуса, пораненого внаслідок стрілянини за участю народного депутата від “Народного фронту” Сергія Пашинського. Про це повідомила у Facebook адвокат підсудного Марина Парінова.

“Сьогодні суд відмовився притягувати Хімікуса до відповідальності за хуліганство. Саме цим ГПУ хотіла прикрити провину Пашинського у стрільбі. Однак суд не пішов на поводі у ГПУ, і розслідування проти Пашинського буде продовжено”, – написала вона.

За версією поліції, 31 грудня 2016 року на дорозі в Київській області на Пашинського напав чоловік, ударив його пляшкою по голові і збив із ніг. Нардеп прострілив ногу нападнику, зробивши перед цим попереджувальний постріл у повітря. У повідомленні поліції йшлося, що в момент пострілу Пашинський лежав на землі. Зброю депутата – пістолет Glock 19 – вилучили.

Поранений Хімікус стверджував, що попереджувального пострілу не було. За його словами, по дорозі додому він допоміг незнайомому водієві підштовхнути мікроавтобус, який заглух. Раптово загальмував Mercedes, із якого вийшов Пашинський і почав погрожувати зброєю.

За фактом інциденту прокуратура Київської області зареєструвала кримінальне провадження за статтею КК України “хуліганство”. Водночас Національна поліція склала адміністративний протокол на Хімікуса. Правоохоронці угледіли в його діях стосовно нардепа ознаки ст. 173 (дрібне хуліганство) кодексу про адміністративні правопорушення.

1 серпня 2017 року “РБК-Україна” повідомило про закриття справи за участю Пашинського.

19 вересня адвокат Хімікуса Парінова повідомила, що Європейський суд із прав людини прийняв скаргу потерпілого на неефективне розслідування цього кримінального провадження в Україні.

 

http://gordonua.com/ukr/news/localnews/sud-vidmovivsja-karati-za-huliganstvo-himikusa-jakomu-prostriliv-nogu-pashinskij-advokat-226154.html