Суд відмовив Московському патріархату у проведенні богослужінь у Лаврі

Поставлено крапку у судовій тяганині довкола Києво-Печерської Лаври. Суд, дослідивши матеріали справи, ухвалив рішення відмовити в задоволенні вимог церковників. Повний текст рішення по справі буде оприлюднено 27 червня.

Господарський суд Києва ухвалив рішення про відмову в задоволенні позову УПЦ МП до Національного заповідника Києво-Печерська лавра щодо проведення богослужінь у Києво-Печерській лаврі. Про це повідомила  “Українська правда” з посиланням на пресслужбу Міністерства культури та інформаційної політики.

Представники УПЦ МП на суд не прийшли

“Представники Чоловічого Монастиря УПЦ МП не прибули на засідання, подавши клопотання про перенесення, які були відхилені судом як необґрунтовані”, – додали у МКІП.

Тому суд, дослідивши матеріали справи, ухвалив рішення відмовити в задоволенні вимог церковників. “Повний текст рішення по справі 910/423/23 буде оприлюднено 27 червня”, – також повідомило міністерство.

На даний момент текст рішення Господарського суду міста Києва у справі за позовом УПЦ МП до заповідника Києво-Печерська лавра на сайті судових рішень відсутній.

Києво-Печерська Лавра: подробиці судової тяганини

1 січня 2023 року сплив термін дії договору від 17 червня 2016 року, укладеного між Національним заповідником Києво-Печерська лавра та Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (Чоловічий монастир) Української православної церкви про надання Успенського собору та Трапезної церкви в почасове безоплатне користування УПЦ.

У березні 2023 року Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” розірвав договір із УПЦ МП про безоплатне користування лаврою в Києві, тож ченці змушені були покинути монастир і всі будівлі, але представники УПЦ МП відмовилися це робити. 29 березня до Господарського суду Києва надійшов позов від Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. У ньому вимагали визнати недійсною відмову від договору з УПЦ МП.

Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив, що він та духовенство УПЦ МП не планує покидати Лавру до закінчення судового розгляду. 1 квітня Шевченківський суд Києва відправив Павла під цілодобовий домашній арешт на два місяці за підозрою у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі та виправдовуванні збройної агресії РФ проти України.

12 квітня на території Лаври нарешті розпочала свою роботу Комісія з приймання-передачі державного майна. 5 червня вона завершила свою роботу і заповідник направив чоловічому монастирю УПЦ МП вимогу про невідкладне звільнення, припинення користування та повернення всіх культових будівель та іншого майна, що є державною власністю. Напередодні стало відомо, що церква у встановлений термін не підписала акти приймання-передачі державного майна Києво-Печерської лаври.

Джерело: Ukrayina.pl