Суд відкрив справу щодо Гостиного двору

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Департаменту охорони культурної спадщини КМДА до Фонду державного майна України щодо охоронного договору на будівлю Гостинного двору.

Як  повідомляє  пресслужба суду,  справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Відомо, що  серед вимог позову – зобов’язати Фонд держмайна виконати вимоги припису №144 від 27 січня 2020 року, а саме – укласти з Департаментом охорони культурної спадщини охоронний договір на будівлю Гостинного двору (Контрактова площа, 4)  протягом десяти днів з дня набрання законної сили рішенням.

Позивач також просить зобов’язати Фонд держмайна надати йому на розгляд у встановленому порядку науково-проектну документацію на проведення невідкладних протиаварійних та реставраційно-відновлюваних робіт вказаної пам’ятки.

Про те, що Фонд державного майна України системно не виконує рішення Окружного адміністративного суду міста Києва та не укладає охоронний договір на будівлю, що сприяє руйнації будівлі, нагадади сьогодні в КМДА.

Зазначимо, що Гостинний двір є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення. Раніше громада громада Києва вимагала повернути їй Гостиний двір.

Столична влада очікує передачу у власність громади Києва Гостиного двору. Місто готове взяти приміщення на баланс і привести його в належний стан.

Але держава, видно, не дуже переймається станом пам’ятки. Поки вона руйнується, у Зеленського не виділили грошей на реконструкцію. Згодом очільник Мінкульту заблокував передачу Гостиного двору киянам.

На минулих вихідних активісти та небайдужі кияни вийшли на акцію протесту з вимогою “прогнати рейдерів”, почати відновлення будівлі та створити там громадський простір.

Джерело: “Великий Київ”