Суд відкриває дорогу до скасування президентських виборів

 

Вищий Адміністративний Суд України не вбачає не призначення виборів у столиці проявом владних повноважень Верховної Ради України.

На цьому наголошують у партії «Батьківщина», коментуючи відмову ВАСУ розглянути позов депутатів Юрія Одарченка та Олександра Чорноволенка до Верховної Ради, оскільки вона не призначає вибори Київської міської ради та київського міського голови.

«Зазначена в ухвалі мотивація – призначення виборів не є проявом владних повноважень Верховної Ради, а тому оскарження їх в адміністративному порядку є неможливим. Крім того, у відмові також зазначено, що будь-які дії Верховної Ради щодо прийняття законів, постанов або інших актів не є проявом владних повноважень, а тому не можуть бути оскарженими», – цитує рішення суду партія.

Як вважає Одарченко, така ухвала суду може мати серйозні політичні наслідки: «Судом, по суті, надано повний імунітет Верховній Раді, оскільки всі її дії так чи інакше пов’язані з прийняттям певних актів».

«Дивує той факт, що раніше цей же суд успішно розглядав позовні заяви щодо незаконності призначення позачергових місцевих виборів, вказуючи при цьому, що такі справи йому підсудні», – зазначив він.

«Як відомо, чергові та позачергові вибори президента призначаються саме Верховною Радою. Враховуючи ухвалу ВАСУ у випадку, якщо Верховна Рада відмовиться призначати вибори, не існуватиме жодної юридичної можливості примусити її до цього» – припускає депутат.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply