Суд в Італії повністю виправдав українського нацгвардійця Віталія Марківа

Українського нацгвардійця Віталія Марківа, затриманого в Італії влітку 2017 року, повністю виправдали. Про це у фейсбуці написав активіст української громади в Італії Олесь Городецький.

«У справі Марківа поставлена крапка. Всі позови відхилені. Рішення Міланського суду залишили в силі. Ура!», – пише він.

Марків був затриманий в Італії 30 червня 2017 року. Влітку 2019 року суд присяжних міста Павія засудив Марківа до 24 років позбавлення волі за «співучасть» в убивстві фотокореспондента Андреа Роккеллі та громадянина РФ Андрія Миронова. Марків має подвійне громадянство України та Італії, його судили за італійськими законами. Нацгвардієць відкинув всі обвинувачення у причетності до смерті Рокеллі та Миронова.

Україна наполягала, що іноземні журналісти, які перебували у Слов’янську без української акредитації, могли загинути від обстрілів проросійських формувань. Крім того, тоді у Нацгвардії не було мінометів, від яких загинули журналісти.

3 листопада 2020 року Марків був повністю виправданий італійським апеляційним судом, до України Марків повернувся 4 листопада. Загалом, він пробув за ґратами понад три роки.

11 грудня 2020 року Басманний суд Москви заочно арештував Віталія Марківа в справі про вбивство  Роккеллі та Миронова. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що цим рішенням Росія визнала свою роль у спробі фальсифікації справи Марківа.

МВС вважає санкцію РФ про заочний арешт пана Марківа продовженням пропагандистської кампанії проти України та її захисників.  23 грудня Слідчий комітет РФ висунув Віталію Марківу обвинувачення. Російські слідчі оголосили його в міжнародний розшук.

Джерело: “Детектор медіа”