Суд у справі районних виборів у Києві прийняв «соломонове» рішення, – експерт

Київський апеляційний суд, оголосивши перерву до 17 лютого в засіданні з розгляду справи щодо оскарження рішення Окружного адмінсуду столиці, яким призупиняється виборчий процес до столичних районних рад, остаточно зірвав проведення виборів у відведені терміни. Так вважає політичний експерт, громадський діяч Олександр Федоренко.

«Апеляційні скарги ЦВК, політичних партій та депутатів на рішення Окружного адміністративного суду міста Київ від 27 січня, яким ЦВК забороняється вчиняти будь-які дії з виборчого процесу, будуть розглянуті у «зручний» для суду час – через тиждень. Це просто «соломонове» рішення з огляду на вибір дати, адже відповідно до календарного плану 17 лютого є останнім днем формування округів. Відтак, будь-яке рішення, прийняте судом цього дня – чи то скасування ухвали чи то відмова в апеляції, – вже не матиме значення », – пояснює експерт.

Експерт також передбачає, що тема зриву виборів до райрад стане основою для піару київських політсил. Партії педалюватимуть питання прав киян обирати собі владу та критикуватимуть центральну владу, сподіваючись збільшити свій електорат. Деякі політичні сили втягнуться в процес збору підписів серед киян на підтримку виборів та проводитимуть масові акції протесту.
«Виборчий процес вже вийшов за свої часові межі. Суд у справі за позовами підставної організації «Наждак» і двох нардепів, в свою чергу, обіцяє бути «затяжним». Таким чином, районних виборів 27 березня точно не буде» – вважає експерт.
Нагадаємо, перші вибори депутатів районних рад мали відбутися у Києві 27 березня 2016 року.
27 січня Окружний адміністративний суд Києва за позовами громадської організації “Громадський контроль” Наждак” та двох народних депутатів, прийняв ухвалу призупинити вибори до районних рад Києва.
28 січня ЦВК подала апеляційну скаргу на ухвалу Окружного адміністративного суду Києва про скасування виборів до районних рад столиці.

11 лютого Київський апеляційний суд оголосив перерву до 10-ї години 17 лютого в засіданні з розгляду апеляційних скарг ЦВК, київських міських організацій політичних партій та депутатів щодо оскарження ухвали Окружного адмінсуду столиці про призупинення виборів до районних рад Києва.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply