Стягнуто більше мільйона гривень: Держекоінспекція про найбільших порушників природоохоронного законодавства минулого тижня

З 07 по 13 липня 2023 року територіальними та міжрегіональними територіальними органами Державної екологічної інспекції України проведено 128 заходів контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, складено 130 протоколів про адміністративні правопорушення.

Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 42 тис. гривень.

До Державного бюджету стягнуто 37 тис. гривень. За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 19 млн 427 тис. гривень. Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 20 млн 704 тис. гривень. Стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму 1 млн 328 тис. гривень.

Найбільш резонансними за порушенням вимог природоохоронного законодавства стали Дніпропетровська, Закарпатська та Київська області.

Інспекцією Придніпровського округу проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію СТОВ АФ «Вільне-2002» на суму 2 млн 454 тис. 993 грн. за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Матеріали направлено до ГУП в Дніпропетровській області. Проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію ДП «Грозинське» на суму 14 млн 682 тис. 863 грн. за незаконну порубку 2668 дерев різних порід та діаметрів поблизу села Новаки Коростенського району. Матеріали направлено до Житомирської обласної прокуратури.

Інспекцією у Закарпатській області проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію ТОВ «Вапекс» на суму 2 млн 803 тис. 870 грн. за збитки завдані державі внаслідок самовільного користування надрами, а саме забір піщано-гравійної суміші (пісок) на території с. Холмок Холмківської сільської ради Ужгородського району. Матеріали направлено до СВ ВП № 1 Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області. Проведено розрахунки збитків та пред’явлено дві претензії ФОП Копач В. І. на загальну суму 11 млн 454 тис. 106 грн. за збитки завдані державі внаслідок самовільного користування надрами, а саме забір піщано-гравійної суміші (пісок) на території с. Холмок Холмківської сільської ради та біля с. Есень Чопської міської ради Ужгородського району. Матеріали направлено до СВ ВП № 1 Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області.

Інспекцією Столичного округу проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію СТОВ «Перемога» на суму 1 млн 925 тис. 125 грн. за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами без відповідного дозволу на викиди. Направлено позов до Господарського суду міста Києва стосовно ТОВ «Деко Люкс» на суму 1 млн 945 тис. 341 грн. стосовно відшкодування збитків завданих державі внаслідок здійснення наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами без відповідного дозволу на викиди.