Столична влада оголосила тендер на закупівлю вакцин

Департамент охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації оголосив про тендер на закупівлю приблизно 278 тисяч доз вакцини коронавірусу.

Про це повідомила пресслужба КМДА.

Там зазначили, що оприлюднили у системі електронних публічних закупівель ProZorro оголошення на тендерну документацію про відкриті торги на закупівлю вакцини.

За 140 мільйонів гривень міська влада планує придбати приблизно 278 тисяч доз вакцини. Вартість однієї дози оцінюють в орієнтовно 500 гривень.

А як же мільйон доз?

У січні 2021 року міський голова Києва Віталій Кличко розповідав, що столична влада веде переговори з низкою американських та європейських виробників вакцин проти COVID-19 і планує закупити 1 млн доз препарату для вакцинації 500 тисяч киян.

Він тоді казав, що столиця закуплятиме вакцину безпосередньо у виробників і надаватиме її киянам безкоштовно. Рішення вести переговори про додаткову вакцину для Києва Кличко пояснив тим, що це багатомільйонне місто, і вірус у ньому розповсюджується найшвидшими темпами.

Вакцинація в Україні

Вакцинація проти коронавірусу триває у нас із 24 лютого. Наразі роблять щеплення медикам, військовим, правоохоронцям, літнім людям.

Вакцинують препаратом CoviShield, що розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях Serum Institute India. Поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через брак препарату в самій країні.

Також почали робити щеплення китайським препаратом CoronaVac та американським Pfizer.

Крім того, в Україну прибули 367 тисяч доз вакцини AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї. А також уряд домовився про постачання 10 млн доз Pfizer у межах прямого контакту з виробником.

Джерело: “Громадське”