Столичний стадіон “Старт” у Шевченківському районі Києва повернули громаді

Депутати Київради  проголосували за повернення історичного стадіону «Старт» киянам.

За  втрату чинності рішення Київради від 26.02.10 року “Про передачу ТОВ “Голден хаус” земельних ділянок для комплексної реконструкції спортивного комплексу стадіону “Старт”, будівництва, експлуатації та обслуговування спортивно-оздоровчого комплексу та багатофункціонального житлово-офісного комплексу” проголосували 84 депутати.

«Активісти, спільно з прокуратурою Києва,   боролися з забудовником декілька років за існування «Старту».  Фірма «Голден хаус», якій 5 років тому Черновецький віддав стадіон та  яку пов’язують з сином Миколи Азарова, відтепер не  забудує територію  легендарного стадіону в центрі Києва небосхилами.  Це рішення заради минулого і майбутнього» – повідомив депутат Київради, голова «Муніципальної ліги Києва»  Олександр Федоренко.

Депутат, спільно з  народним депутатом Миколою Томенком, громадським активом, правозахисниками та ГО “Старт” неодноразово виступали на захист стадіону. Для врятування стадіону від забудови та для підтримки колективу спортивного закладу були проведені численні акції, суботники,  до Генпрокуратури були направлені  депутатські запити й звернення. Протягом останнього часу  здійснювалася фінансова підтримка спортивних змагань та спонсорська допомога футбольним командам.

Нагадаємо, боротьба за врятування історичного стадіону, який на даний момент є історичною пам’яткою міста Києва: у 1942 році на цьому стадіоні відбувся легендарний «матч смерті» між командами «Динамо-Київ» та німецькою збірною «Flakelf», результатом якого стала не тільки перемога динамівців, але й їх смерть (футболістів, які не стали свідомо грати на програш, розстріляли), триває вже декілька років.

26.02.2010 Київська міська рада прийняла рішення № 418/3856 про передачу ТОВ «Голден Хаус» земельної ділянки для комплексної реконструкції СК «Стадіон «Старт», будівництва, експлуатації та обслуговування спортивно-оздоровчого комплексу та багатофункціонального житлово-офісного комплексу з приміщеннями торгово-розважального призначення та паркінгом. Згідно цього рішення, ТОВ «Голден Хаус» отримало в оренду ділянку загальною площею 4,83га.

23.07.2010 за результатами некомерційного конкурсу між Регіональним відділенням ФДМУ по м.Києву та ТОВ «Голден Хаус» був укладений договір купівлі-продажу СК «Стадіон «Старт».

12.05.2011. Прокуратура м. Києва подала адміністративний позов до Окружного адміністративного суду м. Києва про визнання протиправним та скасування рішення Київської міської ради щодо «комплексної реконструкції спортивного комплексу стадіону «Старт». Дана позовна заява була задоволена в повному обсязі.

21.12.2011 Київський апеляційний адміністративний суд виніс ухвалу, якою також підтримав протест прокуратури м.Києва щодо незаконності рішення та відмітив, що Київська міська рада не мала права дозволяти проводити реконструкцію стадіону шляхом його забудови офісними будівлями.

28.03.2013 Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) задовольнив касаційну скаргу ТОВ “Голден Хаус” та скасував рішення першої і апеляційної інстанцій. Встановлені судом першої та апеляційної інстанції грубі порушення норм чинного законодавств були Вищим адміністративним судом проігноровані.

Під час розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанції було встановлено незаконність проведення конкурсу, невиконання ТОВ своїх зобов’язань та інші грубі порушення законів України. Касаційний суд не навівши аналізу цих аргументів виправдав всі дії товариства та повністю проігнорував історичне значення стадіону «Старт» для всієї країни.

Однією із підстав для відхилення позову прокуратури стало те, що, як з’ясувалося, у 2010 році за невстановлених обставин стадіон «Старт» було виключено із переліку спортивних парків Києва, що і дозволило в подальшому провести конкурс, а також змінити цільове призначення земельної ділянки.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply