Столичні поліклініки опинилися під загрозою закриття

 

Масштабна реформа системи охорони здоров’я в Києві, що проводиться з ініціативи столичної влади, дозволить доводити до банкрутства і закривати міські поліклініки.

Так, уже з 1 січня 2014 року кожна поліклініка стане комунальним підприємством. А, згідно закону, комунальне підприємство можна довести до банкрутства і, як наслідок, закрити.

Більше того, в тій ситуації, яка нині склалася, для цього не потрібно докладати жодних зусиль – борги медзакладів катастрофічно величезні, і на сьогодні немає жодних передумов для їх зменшення.

Приміром, з початку поточного року лише в Святошинському районі борги поліклінік по комуналці сягнули понад 800 тисяч гривень. Не краще становище й в інших районах. «Рекордсмен» – Деснянський район, що заборгував більше 2 мільйонів 200 тисяч гривень.

Уже зараз у поліклініках відключають світло, воду, телефонний зв’язок – поки ненадовго, ймовірно, щоб не було суспільного резонансу. Усім відомо, що Конституція забороняє закривати медичні установи, але якщо вони отримають статус комунальних – жодних юридичних перепон вже не буде. Приміщення, як нині водиться, отримають більш «ефективних» власників. Хворі з їх проблемами, пільгами, інвалідністю і т.д. в цю схему аж ніяк не вписуються.

Крім того під час прогресивного реформування в Києві з 102 діючих закладів первинної меддопомоги залишиться лише 42. А величезні заборгованості призведуть до того, що кияни в будь-який момент можуть взагалі опинитися без «швидкої допомоги».

Своїм безглуздим рішенням Київрада не тільки фактично дозволила закривати поліклініки, а й відправила медиків на підніжний корм. Муніципальні медустанови повинні будуть самостійно піклуватися про вирішення фінансових питань, які зараз має вирішувати міський бюджет. Тобто їм доведеться заробляти: впроваджувати платні послуги, збільшувати розмір благодійних внесків, залучати пацієнтів, бажано, заможних.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply