Столична влада дозволила «Київенерго» шантажувати киян водою, – експерт

Влада досить багато зусиль витрачає на піар власної бездіяльності та на демагогію щодо розвитку демократії в столиці. Дбаючи про загальне враження та рейтинги, столичні чиновники з легкістю ігнорують напружену ситуацію в житлово-комунальному господарстві. Сподіваючись , що ситуація «розсмокчеться» і борги ЖЕКів «розтануть» , столична інертна влада сприяє постійній ескалації конфлікту «монополіст на ринку послуг – споживач» .

Так вважає експерт з місцевого с самоврядування, один з лідерів Громадського руху «Рідна країна» Олександр Федоренко, коментуючи інформацію про те, що ПАТ “Київенерго” відключила гарячу воду в Києва 107 житловим будинкам через борги обслуговуючих організацій та має намір відключити ще 222 будинкам.

«Борги не виросли за одну ніч, столичні чиновники були обізнані про дану критичну ситуацію в Києві і, вочевидь, не зробили жодного кроку для її врегулювання. Дозволивши «Київенерго» шантажувати себе «зневодненням». Це результат того, що на господарських посадах в мерії перебувають політичні призначенці», – говорить експерт.

За словами експерта, зменшити напруження в критичній ситуації з розрахунками за тепло, опалення та гарячу воду необхідно у найкоротший термін. Для цього необхідно не тільки вивчити природу фінансової заборгованості (перевірка тарифів та нарахування оплати), але й допустити громадськість до контролю за формуванням тарифів.

«Слід пояснити звідки взявся такий борг, слід створити при адміністрації робочу групу з питань тарифів до якої б увійшли незалежні експерти. Аналіз боргу дозволив би з’ясувати правомірність вимог «Київенерго» та ліквідувати ймовірну корупційну складову. Діяльність робочої групи дозволила би вчасно попереджати подібні комунальні колапси», – вважає Федоренко.

Нагадаємо, сайт компанії ПАТ “Київенерго” сьогодні оприлюднив інформацію про відключення горячої води 107 житловим будинкам через борги обслуговуючих організацій та про подальший намір відключити водопостачання ще 222 будинкам.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply