Стипендії переглядатися не будуть

Система стипендійного забезпечення у вищих навчальних закладах не буде переглядатися. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт на прес-конференції у Києві, передає кореспондент УНН.

За словами С.Квіта, Міносвіти не зменшувало стипендійний фонд закладений у бюджеті.

“Стипендії переглядатися не будуть – так як було раніше, так і буде. Тобто, у нас є поняття соціальних стипендій. Вся система стипендійного забезпечення залишається тією самою”, – пояснив міністр.

Однак, за словами міністра, зараз розглядається європейська ідея, що стипендії будуть отримувати тільки ті, хто показують надзвичайні здобутки та ті, хто потребують стипендії.

“Це не питання цього року, ні наступного. Але ми повинні приходити на іншу систему стипендійного забезпечення студентів тому що стипендії повинні одержувати, так, як в Європі це прийнято – люди, які показують якісь надзвичайні здобутки у навчанні і також ті, хто потребують стипендії. Саме ці категорії повинні одержувати стипендії. І такі ідеї зараз розглядаються”,- додав С.Квіт.

Як повідомляв УНН, наприкінці грудня Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк запевнив, що уряд не має на меті відміняти стипендії українським студентам.

“Щодо стипендій для українських студентів, стипендії зберігаються”, — сказав Прем’єр.

Студенти, у свою чергу, погрожували українській владі протестами у разі скасування стипендій.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Польщі Ева Копач під час зустрічі із Президентом України Петром Порошенком повідомила про рішення польської сторони виділити 500 додаткових стипендій для студентів з сімей українських військовослужбовців та мешканців Донбасу для навчання в освітніх закладах Польщі.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply