Стародавні французи бальзамували відрубані голови ворогів

Кельти, що жили за часів залізного століття на півдні Франції бальзамували відрубані голови ворогів для їх кращого збереження. До такого висновку прийшли вчені, вивчивши понад ста фрагментів черепів, знайдених в комуні Ле Кайлар.

Кістки були датовані III в до н. е .. Вважається, що вони належали ворожим воїнам, яких кельти обезголовили вже після смерті. Багато черепа мають сліди декапітації і виймання мозку.

Фахівці подрібнили кілька зразків, а потім провели хромато-мас-спектрометрію, щоб визначити склад і вміст органічних речовин. Було виявлено невелику кількість дитерпенових сполук, які утворюються при руйнуванні хвойних смол під час нагрівання.

Крім того, були знайдені сліди холестерину і жирних кислот. У черепів тварин, викопаних в тому ж місці, цих сполук не виявили.

Дослідники вважають, що наявність дитерпенів пояснюється зануренням черепів в рідину, що містить хвойну смолу, що дозволяє уповільнити розкладання, тобто є частиною процесу бальзамування. На думку вчених, таким чином кельти висловлювали повагу поваленому супротивнику, зберігаючи голови всередині будинків.

http://cikavosti.com/starodavni-francyzi-balzamyvali-vidrybani-golovi-vorogiv/#hcq=wtHiRhr