США запровадили санкції проти 4-х українців: у списку є двоє нардепів

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти чотирьох громадян України, які брали участь у «діях уряду РФ, направлених на дестабілізацію ситуації в Україні». Зокрема йдеться про народних депутатів від ОПЗЖ Тараса Козака та Олега Волошина.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

За даними Мінфіну, російські спецслужби вербували нинішніх та колишніх українських чиновників для підготовки захоплення влади та контролю над критичною інфраструктурою.

У заяві йдеться, що Козак використовував свої новинні платформи для того, щоб «поширювати фальшиві наративи про вибори у США 2020 року», а також намагався «очорнити найближче оточення президента України Володимира Зеленського, неправдиво звинувачуючи їх у неефективному подоланні пандемії COVID-19». Крім того, Козак повторював наративи Андрія Деркача, проти якого вже теж запровадили санкції США, а протягом 2020 року Козак працював разом із розвідниками ФСБ.

Щодо Волошина, то він співпрацював із росіянином Костянтином Килимником, який має зв’язки з російською розвідкою та який теж потрапив під санкції США через спроби вплинути на президентські вибори у 2020 році. Олег Волошин заявив, що санкції проти нього запровадили через його критику можливої корупції сина американського президента Хантера Байдена в Україні, а також підтримку «зусиль щодо розслідування втручання України в американські вибори 2016 року».

У списку також колишній український чиновник Володимир Олійник, який втік з України в Росію, та ексзаступник секретаря РНБО України Володимир Сівкович.

За даними Мінфіну США, у 2021 році Олійник працював за вказівкою ФСБ і збирав інформацію про критичну інфраструктуру України, а Сівковича звинуватили у підтримці заяв Деркача, який казав про начебто втручання ексвіцепрезидента США Джо Байдена у справи України.

Санкції передбачають заморожування всіх активів і майна цих людей на території США, а також заборону американським фізичним і юридичним особам здійснювати будь-які фінансові або інші операції з ними.

Джерело: “Громадське радіо”