США пригрозили Туреччині виходом західних компаній через торгівлю з росією

Візит делегації американських чиновників в Туреччину, яка збільшила торгівлю з росією після початку війни та введення західних санкцій, схоже, не пройшов даремно. Після вибухового зростання в травні та червні російсько-турецький товарообіг почав скорочуватися в липні.

Про це пише The Moscow Times з посиланням на РБК і дані митниці Туреччини.

Експорт із Туреччини в росію, що підскочив у червні до історичного максимуму $790 млн, знизився до $731 млн.

Обсяг закупівель Туреччиною російських товарів, головним чином нафти та газу, знизився з $5,1 до $4,4 млрд.

Сумарно за місяць двостороння торгівля стиснулася майже на $800 млн.

Знизити торгівлю з росією турецька влада та компанії вирішили після того, як у червні в Анкарі побувала делегація зі США. Дипломати та чиновники Білого дому попередили турецьких колег: за спробу сховати «брудні» російські гроші або зневагу до санкційного режиму будуть «вторинні санкції».

За даними Financial Times, західні країни почали розглядати можливість заходів у відповідь проти Туреччини, побоюючись зближення владіміра путіна і Реджепа Ердогана, які в серпні провели 40-годинні переговори в Сочі і домовилися наростити взаємну торгівлю до $100 млрд на рік.

За словами джерел FT, Туреччи30ні може загрожувати вихід західних компаній, а західні банки можуть відмовитися фінансувати угоди з турецькими контрагентами, що вдарить по тендітній турецькій економіці, яка відчуває гострий дефіцит твердої валюти, переживає інфляцію під 80% і навантажена зовнішнім боргом.

У серпні заступник міністра фінансів США Уоллі Адаємо, який займається виконанням санкцій, провів переговори з турецьким колегою Юнус Еліташем. Еліташ, згідно з повідомленням Мінфіну Туреччини, запевнив Адаємо, що Анкара не допустить порушення санкцій, незважаючи на глибокі економічні та політичні зв’язки з росією.

Як повідомлялося, Туреччина отримала попередження від США щодо ведення бізнесу з російськими компаніями.

Джерело: Мind