США планують внести законопроєкт, який визнає Україну державою “НАТО-плюс”

Конгресмени від Республіканської партії планують внести законопроєкт, який визнає Україну державою “НАТО-плюс” та ініціює розгляд питання щодо визнання Російської Федерації спонсором тероризму.

“У дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили. Володимир Путін повинен зрозуміти, що Конгрес не терпітиме відновлення сфери впливу Росії й не допустить відмови від членства в НАТО України та інших союзників і партнерів у Центральній та Східній Європі”, – заявив Майкл Маккол, ініціатор законопроєкту.

Статус “країни НАТО+” дозволить швидко приймати рішення по продажу зброї та оборонних послуг Україні. Зокрема тут йдеться про надання протикорабельних та протиповітряних засобів оборони.

Крім того, у законопроєкті передбачено швидкий механізм впровадження додаткових санкцій проти Північного Потоку-2 у разі загострення російської агресії проти України. Ці санкції дозволять остаточно “вбити” проєкт.

Також у разі прийняття закону США будуть забов’язані розглянути й проголосувати питання визнання Росії країною – спонсором тероризму, що означатиме ряд потужних обмежень, які завдадуть удару як по російській оборонній сфері, так і по економіці. Зараз цей статус мають КНДР, Ірак, Іран, Сирія та інші країни.

Джерело: “Візія”