США готуються до видобутку ресурсів на Місяці без Росії

У США розробляється новий проект з видобутку ресурсів на Місяці, в який будуть включені кілька країн-партнерів, крім Росії, повідомляє Reuters.

Проект під назвою назву “Угоди Артеміди” передбачає створення “зон безпеки” навколо майбутніх баз на Місяці з метою запобігання шкоди або втручання з боку країн-конкурентів або компаній, що працюють в безпосередній близькості.

У договорі також згадані правила в рамках міжнародного законодавства, на основі яких компанії, які ведуть видобуток на Місяці, зможуть встановлювати над цими ресурсами права власності.

За даними Reuters, союзники США поки не ознайомилися з даним проектом. Вашингтон розраховує в найближчі кілька тижнів ознайомити з планом ряд держав, серед яких — країни Євросоюзу, Канада, Японія, а також Об’єднані Арабські Емірати.

Джерела агентства відзначають, що на початковому етапі Росія не розглядається в якості партнерів США, в тому числі з-за позиції Пентагону. Зокрема, американське військове відомство стурбоване “загрозливими” маневрами російських супутників. У цьому зв’язку виступає проти участі Росії в цьому проекті.

Співрозмовники Reuters пояснили, що мова не йде про встановлення США і їх союзниками суверенітету над певними територіями на Місяці.

Джерело: https://dt.ua/WORLD/ssha-gotuyutsya-do-vidobutku-resursiv-na-misyaci-bez-rosiyi-346804_.html