Справжня зима прийде в Україну 10 грудня

Погода найближчими місяцями обіцяє бути суворою. Якщо листопад буде прохолодним і похмурим, то вже з 10 грудня синоптики обіцяють справжнє зимове похолодання. Загалом мерзнути в грудні, січні та лютому доведеться більше, ніж торік, проте катаклізмів у вигляді рясних снігопадів і морозів під -30 С не очікується. Про це розповіла заввідділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди гідрометеорологічного НДІ НАН України професор Вазіра Мартазінова. За її словами, зима в цілому має бути м’яка і волога, але «нерівна» щодо температури, передає газета Сегодня.

«Окремі дні будуть дуже жорстокі й несподівані. У першій декаді грудня температура втримається вище норми, чекаємо до 7 градусів тепла. Але після 10 грудня очікуємо тривале похолодання (3-5 градусів морозу) до початку наступного року. Новий рік має бути морозний, з кінця грудня і до 10 січня можливі найнижчі температури: вночі місцями -10-15 градусів, – каже Мартазінова. – Далі температура відновиться і піде вище норми на 3-4 градуси. Тобто лютий очікується м’який і з незначними опадами».

За прогнозами Укргідрометцентру, прийдешня зима несподіванок не принесе. «Всі три зимові місяці виявляться близькими до норми, як щодо температури, так і щодо опадів», – запевнив заступник начальника Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко. Для грудня середня норма «з морозів» – мінус 2-4 градуси, для січня і лютого – 3-5 нижче нуля. Опади протягом всіх місяців – в межах 20 мм, на Новий рік – нульова температура, сніг з дощем.

Думки народників різняться. Так, Валерій Некрасов обіцяє помірно холодну і малосніжну, але затяжну, до середини березня, зиму. На Новий рік він прогнозує нульову температуру і дощ зі снігом. Температура нижче -20 С можлива в лютому, потім почне теплішати. А Леонід Горбань пророкує морози до -15 С на початку грудня, а сильні снігопади – в січні і лютому.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply