Справа «вагнерівців»: три партії погрожують вийти зі складу парламентської ТСК

Фракції партій  «Європейська солідарність», «Голос» та «Батьківщина» погрожують вийти з тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, якщо влада «буде маніпулювати справою «вагнерівців». Про це повідомляє пресслужба «ЄС».

Депутати обурені тим, що слова президента України Володимира Зеленського про його розмову з президентом Білорусі Олександром Лукашенком щодо «вагнерівців» ще не почали розслідувати і ця тема не включена до порядку денного ТСК.

«На Банковій зараз реальна паніка, і вони не знають, що робити після фактичного зізнання Зеленського в тому, що він міг злити цю спецоперацію», – вважає депутат від «ЄС» Володимир Ар’єв.

Представники трьох партій вважають, що монобільшість може перешкодити розгляду питання зриву спецоперації щодо затримання «вагнерівців», оскільки компліментарно ставиться до Банкової.

Три фракції наполягають на тому, щоб питання щодо «вагнерівців» поставили в порядку денному ТСК на перше місце.

Нагадаємо, 29 липня 2020 року біля Мінська затримали 33 росіян – бойовиків ПВК «Вагнера». Це сталося напередодні виборів у Білорусі, і Олександр Лукашенко заявив про «брудні наміри Росії».

Україна попросила видати їй цих бойовиків, оскільки вони воювали проти ЗСУ на Донбасі та підозрюються у збитті малайзійського літака MH17.

Однак через два тижні Білорусь відпустила 32 бойовиків в Росію.

За даними ЗМІ, Україна планувала «виманити» бойовиків із РФ через Білорусь, але після того, як СБУ повідомила про спецоперацію Офісу президента, процес зірвався.

Джерело: “Дзеркало тижня”