Справа Шеремета: пародія на слідство, пародія на правосуддя

25 травня з 14 години Печерський районний суд розглядав справи підозрюваних у вбивстві білоруського журналіста Павла Шеремета – дитячого кардіохірурга та волонтерки Юлії Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка і військового медика Яни Дугарь. Через карантинні обмеження журналістам заборонили заходити до приміщення.

Як стало пізніше відомо, Юлії Кузьменко та Андрію Антоненку продовжили термін тримання під вартою іще на два місяці, також суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення щодо зміни запобіжного заходу Яні Дугарь, яка перебувала під нічним домашнім арештом, на заставу у 168 150 гривень та носіння електронного браслету. Захисники Дугарь та сама підозрювана після засідання заявили, що ця сума є непідйомною для військового медика, та оголосили збір коштів. Як повідомив ASPI news адвокат Яни Дугарь Віталій Коломієць, необхідну суму було зібрано протягом трьох годин завдяки підтримці активістів: “Там є різні платежі – п’ятсот, тисячу гривень, дуже багато перерахунків було зроблено. Нам дали п’ять днів на внесення застави, ми все вчасно зробимо – проблем не буде”.

Також 25 травня о 19 годині під Офісом президента активісти влаштовували мітинг “Півроку за гратами” на підтримку, в першу чергу, Юлії Кузьменко та інших підозрюваних у “справі Шеремета”. Активісти звернулися до президента України Володимира Зеленського, наголосивши, що дана справа – в першу чергу, його відповідальність, та назвали Кузьменко і Антоненка політичними в’язнями.

Нагадаємо, що 22 травня Нацполіція заявила про завершення досудового розслідування у “справі Шеремета”, також було змінено зміст підозри та ймовірні мотиви вбивства – якщо Антоненка раніше вважали організатором, а Кузьменко – виконавицею, наразі їх обох розглядають як виконавців, а замовниками – “невстановлених осіб”. Також з мотивів скоєння злочину забрали формулювання про “ультранаціоналістичні” ідеї та “велич арійської раси”.

Джерело:© 2019 Інформаційне агентство ASPI
https://aspi.com.ua/news/politika/sprava-sheremeta-prokurori-nazvali-novikh-zamovnikiv-vbivstva