Сполучені Штати планують посилити присутність в Арктиці й Антарктиці

Президент США Дональд Трамп видав розпорядження про розгортання полярного флоту криголамів з метою забезпечення присутності Америки в регіонах Арктики й Антарктики, а також захисту національних інтересів і безпеки Сполучених Штатів.

Про це йдеться в меморандумі, оприлюдненому Білим домом у вівторок.

“Здійснити огляд вимог для програми закупівлі флоту криголамів щодо забезпечення полярної безпеки, а також пов’язаних з цим активів і ресурсів, здатних гарантувати постійну присутність США в регіонах Арктики й Антарктики”, – йдеться в одному із пунктів документа з розпорядженням відповідним главам міністерств і відомств США.

Як підкреслюється в меморандумі, ці зусилля спрямовані на підтримку національних інтересів та стратегії національної безпеки й оборони Сполучених Штатів.

При цьому зазначається, що огляд “має містити можливість забезпечити постійну присутність США у регіоні Антарктики відповідно до системи Договору про Антарктику“.

Планується, що до 2029 фінансового року полярний флот США має пройти всі випробування та почати повноцінне функціонування.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3042325-tramp-nakazav-stvoriti-polarnij-flot-krigolamiv-ssa-v-arktici-j-antarktici.html