Спецтрибунал для РФ можуть створити до кінця року

Спецтрибунал щодо злочину агресії Росії з великою ймовірністю буде створено до кінця 2024 року. Про це сказав єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс, повідомляє Deutsche Welle.

За його словами, наразі розглядається два основні варіанти щодо трибуналу: міжнародний трибунал на основі багатосторонньої угоди або спрощене рішення – на основі двосторонньої угоди між Україною та Радою Європи.

«Крім того, у ЄС було створено нову систему передачі судочинства. Так, якщо в Україні триває кримінальний процес, зокрема щодо злочину агресії, то його можна перенести до такого спецтрибуналу», – заявив Рейндерс.

Він вважає, що створення трибуналу перебуває на останньому етапі.

«Наступний крок – це питання політичної волі. Зараз лише початок року, а до кінця року це має стати можливим», – підсумував він.

Нагадаємо, 44 країни підтримали ідею створити спецтрибунал щодо злочину агресії Росії та використати її заморожені активи на користь України. 2 квітня вони підписали відповідну політичну декларацію на конференції «Відновлення справедливості для України», що відбулася в Гаазі.

Джерело: ElitExpert