Сьогодні відзначають день боротьби з однією із найстрашніших хвороб у світі

Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. «У боротьбі з епідемією необхідні інвестиції та інновації, водночас треба пам’ятати про всіх, хто вражений нею», – твердять експерти.

Представники Об’єднаної програми ООН з питань ВІЛ/СНІД (UNAIDS) наголошують на досягненні значних результатів боротьби із хворобою. Від початку століття чисельність випадків зараження інфекцією спала на 1/3. За останні 10 років значно теж зменшилась кількість смертей.

«Але тільки активна діяльність забезпечить подальший успіх у майбутньому», – говорять в UNAIDS. «Якщо ми зупинимося, то хвороба відродиться, у світі все ще є 22 мільйонів людей, яких не лікують», – додають експерти, цитує polradio.pl.

Донедавна у боротьбі з епідемією використовувалася система ABC – це сексуальна стриманість, партнерська вірність та використання засобів контрацепції. Нині відомо, що потрібні також інші засоби: доступні та дешеві ліки, акцептація для носіїв хвороби, тести та профілактика. ООН має намір подолати епідемію ВІЛ/СНІДу до 2030 року.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply