Сміття викинули у космос

Астронавти американського аерокосмічного агентства, використовуючи спеціальний маніпулятор, викинули з борту МКС платформу зі старими акумуляторними батареями загальною масою 2,5 тонни. Все це транслювалося в прямому ефірі на сайті NASA.

У травні минулого року японський вантажний корабель HTV-9 доставив на орбітальну станцію нові акумулятори, які були встановлені замість старих батарей на американському сегменті МКС. Старі акумулятори завантажили на платформу для викиду у відкритий космос, після чого астронавти за допомогою маніпулятора SSRMS відправили їх в останню путь.

Платформа з акумуляторами масою 2,5 тонни стала найважчим сміттям, який коли-небудь викидали з МКС. Очікується, що з часом цей вантаж зійде з орбіти і згорить в атмосфері Землі.

Раніше зі станції скидали бак з аміаком масою 640 кг (2007 рік) і японську наукову апаратуру вагою близько 500 кг (2018 рік).

Пропозиції викидати сміття за борт МКС надійшли у 2006 році. До цього астронавти та космонавти уникали такої можливості, оскільки навіть крихітні предмети можуть становити небезпеку для самої станції та космічних кораблів. Однак з іншого боку, на МКС є вантаж, який теж може бути небезпечним. Згідно зі встановленими правилами, сміття можна викинути у відкритий космос через задню частину станції, щоб виключити ймовірність його зіткнення з МКС. Крім того, на Землі можна відстежити політ предметів завбільшки з грейпфрут, так що цей процес повністю контрольований.

Джерело: Sundries