Смішна цифра. Власників столичних історичних будинків з початку року оштрафували на 600 тис. гривень

За результатами I кварталу 2021 року Департамент охорони культурної спадщини Київської міської держадміністрації здійснив 47 обстежень, склав і направив 30 приписів за недотримання вимог пам’яткоохоронного законодавства. Окрім того, за інформацією Департаменту, за результатами перевірок складено 9 актів про вчинення правопорушення і 9 постанов про накладення фінансових санкцій.

Про це повідомляє сайт me3.com.ua із посиланням на пресслужбу КМДА.

«Загальна сума накладених фінансових санкцій становить понад 600 тисяч гривень. Із них у добровільному порядку сплачено – 309,1 тисячі гривень. Решта наразі стягується в судовому порядку», – йдеться в повідомленні.

Задля збереження пам’яток від дій недобросовісних власників та задля унеможливлення руйнації пам’яток ще у 2018 році фахівці Департаменту розробили відповідний законопроєкт. Він, зокрема, передбачає, що для юридичних і фізичних осіб штрафи повинні бути однакові, більш того, вони будуть значно збільшені: з 1,7–170 тисяч грн до 170–510 тисяч грн. Окрім того, пропонується започаткувати можливість викупу пам’ятки в комунальну власність. Наразі пам’ятка, навіть місцевого значення, може бути викуплена винятково до державної власності.

Можливість примусового викупу пам’ятки до комунальної власності дозволить місцевим органам влади більш ефективно управляти об’єктами культурної спадщини, зберігати такі будівлі для нащадків.

Коментуючі новину, дописувачі відзначають, що на загальному фоні занедбаних історичних будинків столиці загальна сума штрафу виглядає смішною.