Скіфське золото повернеться в Україну з окупованого Криму за 240 тис. євро

Міністерство юстиції уклало угоду з міжнародною юридичною фірмою «Bergh Stoop & Sanders N.V.» про закупівлю юридичних послуг за 0,24 млн. євро (близько 5,9 млн грн). Про це пишуть Наші гроші з посиланням на «Вісник державних закупівель». Згідно із розпорядженням Кабміну, тендер провели за переговорною процедурою, оскільки закупівля юридичних послуг пов’язана із захистом прав та інтересів України.

«Bergh Stoop & Sanders N.V.» у 2015 році представлятимуть Україну в справі за позовом держави Україна до Музею Алларда Пірсона (МАП) – археологічного музею Амстердамського університету (Нідерланди). Йдеться про повернення 565 музейних предметів виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі», що експонувалася у МАП.

Нагадаємо, у 2014 році після окупації півострова Росією музей відмовився продовжити угоду про експонування з Національним музеєм історії України і залишив експонати в себе на зберіганні. У листопаді того ж року представники Центрального музею Тавріди, Керченського історико-культурного заповідника, Національного заповідника «Херсонес Таврійський» та Бахчисарайського історико-культурного заповідника подали в окружний суд м. Амстердам позов проти МАП про повернення експонатів до окупованого Криму. У квітні 2015 року суд залучив Україну третьою стороною, а влітку фірма «Bergh Stoop & Sanders N.V.» подала розгорнуту заяву України по суті справи. До 21 жовтня суд чекатиме відповіді кримських музеїв. Судове засідання відбудеться орієнтовно наприкінці 2015 року.

Інформаційний Акцент

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply