Що потрібно знати, перш аніж завести собаку

Про те, які собаки добрі, вірні і веселі, написано і розказано чимало. І якщо ви вирішили, що у вашому домі бракує саме такого милого створіння, майже на увазі, що в собаки є власний характер, і що тварина потребує часу, уваги й коштів на своє утримання. Сьогодні ми поговоримо про те, що потрібно знати, перш аніж ви вирішите завести собаку.

Прогулянки з собакою

Дорослого собаку потрібно вигулювати двічі на день. Однак, поки тварина привчиться до певних годин, на вас чекають “маленькі несподіванки” по всьому дому. Аналогічна історія повториться зі старим псом – їх варто вигулювати мінімум тричі на день.

Хвороби собак

Щось не те з’їв, або те, але забагато, вкусив кліщ, наївся незрозумілої трави – в цьому плані собаки як діти – за ними треба наглядати. Особливо в нашій країні, де люблять залишити отруєні харчі для безпритульних тварин. Домашні собаки зазвичай не мають такого інстинкту самозбереження – тож можуть з’їсти щось смачненьке і поза домом. Тому убезпечте вас обох – не знімайте намордник, якщо спускаєте тварину на вулиці. Також відвідуйте ветеринара в ті дати, коли він призначає щеплення, або коли бачите, що тварина млява. Він же допоможе із проблемою довгих кігтів. Щоб вони не вросли, їх потрібно регулярно підрізати.puppy-bite

Увага до улюбленця

Собаці байдуже, що у вас був важкий день, чи ви просто хочете побути на самоті. Він чемно чекає вас цілий день, доки ви на роботі, тому приділіть улюбленцю час не лише тоді, коли вигулюєте. Насправді це дуже легко! Дивитеся телевізор – погладьте собаку, яка лежить на килимку біля вас. І вам нескладно, і їй приємно.

Харчування собаки

Собака – не домашня худоба, яка їсть все підряд. Тож класти їй у тарілку всі недоїдки зі столу – не варіант. Отримаєте проблеми із кишечником і багато неприємних хвилин, коли прибиратимете результати. Однак і годувати лише сухим кормом не можна. Балансуйте це все! І не забувайте, що в тварини завжди має бути свіжа вода! А коли йдете з дому, не зачиняйте кухню! У собаки має бути доступ до води.

Необхідні речі

Собаці потрібні намордник (якщо собака в холці вища за 40 см), повідок (це обов’язкова умова навіть для малесеньких собачок), щітка або гребінець, когтерізка (якщо ризикнете самі обрізати кігті), миски (окрема для води і ще одна для корму), килимок, на якому спатиме собака, та іграшки.

Дресирування

Не секрет, що собаки мають різне призначення. Є бійцівські, є мисливські, є службові. Однак навіть якщо ви виберете декоративну левретку, її також потрібно навчити елементарних команд “сидіти!”, “фу!” і т.д. Якщо обираєте великого пса, то готуйтесь, що на дресирування собакудоведеться водити спершу до професіоналів, а тоді постійно підтримувати рівень знань самотужки.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply