Що краще пити влітку

Лікар-дієтолог і бармен сходяться на думці, що улюбленим багатьма квасом влітку напитися неможливо, а от кілограми він додає.

За словами лікаря-дієтолога Ольги Позняк, в спеку не варто захоплюватися традиційними квасом і пивом – вони і спрагу не вгамовують, і досить негативно позначаються на стані здоров’я.

Ольга Позняк стверджує, що намагатися втамувати спрагу квасом в корені невірно, оскільки в квасі міститься велика кількість цукру і, відповідно, після того, як ви випили склянку квасу, рівень глюкози в крові різко підвищується. До того ж, квас сприяє збільшенню ваги. Крім усього іншого, всім відомо, що варто випити чогось солодкого, як знову хочеться пити.

Дієтолог пояснила, що в літній час багато людей скаржаться на набір ваги, який відбувається саме через напої, які містять високу кількість цукру. До того ж накопичення в організмі зайвої рідини призводить до підвищеного потовиділення, набряклості і підвищення артеріального тиску.

Що стосується пива, то тут потрібно враховувати, що алкоголь (так само як і глюкоза) викликає зневоднення організму, тим самим викликаючи все більшу і більшу спрагу.

На питання, чому віддають перевагу люди пити влітку, бармен Олексій Бажайкін відповів, що найчастіше замовляють лимонади, морси (брусничний і журавлинний) і холодні молочні коктейлі.

За його словами, найпопулярніший цього літа напій – мохіто – алкогольний або безалкогольний. Поєднання лайма і м’яти надає напою свіжість, все робиться на основі содової води, яка чудово втамовує спрагу.

Проте лікар-дієтолог попередила, що вживання газованої води має дуже багато протипоказань. При багатьох захворюваннях шлунково-кишкового тракту, таких, як гастрити з підвищеною секрецією шлункового соку, панкреатити, коліти та інші, що знаходиться у воді, газ накопичується в шлунку і кишечнику, викликаючи здуття і погіршуючи стан здоров’я людини.

Акуратно потрібно ставитися і до вибору мінеральної води, оскільки мінеральні склади вод, а, отже, і показання до їх вживання, різні. Якщо ж протипоказань до вживання мінералки немає, то в кожному разі випити її можна зовсім небагато.

За словами дієтолога, на добу здорова людина в середньому повинна вживати не менше 1,5-2 літрів рідини, включаючи суп або чай.

Не потрібно також забувати про те, що в спеку не варто пити дуже холодну воду. Під впливом крижаної води різко звужуються судини ротової порожнини і глотки, в результаті чого знижується місцевий імунітет, і людина легко може захворіти. Бажано, щоб вода була кімнатної температури або злегка охолоджена. Ольга Позняк також порадила додавати у воду скибочку лимона і кілька кубиків льоду, так як лимонний сік добре втамовує спрагу.

Джерело: udoktora

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply