Що було першим — курка чи яйце: відповідь зоолога

Дізнатися відповідь, що з’явилося перше — курка чи яйце, вчені намагаються вже довгі роки.

Зоолог Луїс Віллазон дав остаточну відповідь на це питання. За його словами, яйця існували до курей. Риби, які перші випливли з моря, відкладали яйця, динозаври та жахливі монстри — теж це робили. Це були не курячі яйця, проте все ж яйця. З огляду на це, яйце з’явилося раніше за курку.

Що було першим — курка чи яйце?

“Тут все дуже сильно залежить від того, як ви детермінуєте “куряче яйце”. Це яйце, знесене куркою? Або це яйце, з якого вилуплюється курка?”, — запитав Луїс Віллазон.

Кури відносяться до того ж виду, що й червона банківська курка з Південно-Східної Азії. Ймовірно, що саме вона була схрещена з видом курки Gallus sonneratii. Одомашненими ці птахи стали близько 10 тисяч років тому в Таїланді.

В якийсь момент еволюційної історії курей не існувало. У той момент два птахи, які були майже курками, спарилися і відклали одне яйце. З нього і вилупилося перше справжнє курча.

Види перетворюються в інші види завдяки мутаціям в геномі. Зміна виду можлива лише на генетичному рівні. Якщо “не зовсім курка” такою народилася, то “куркою” протягом життя вона не стане. Проте в її організмі може виникнути мутація, яку вона передасть своїм нащадкам. В результаті такої мутації, ймовірно, одного разу вилупилося курча.

Джерело: “Мета”