Ще одна загадка Стоунхенджа

Британські археологи під час розкопок на місці прокладки майбутнього тунелю неподалік від знаменитої стародавньої обсерваторії Стоунхендж виявили нові сліди присутності людини, які охоплюють часовий період приблизно в 7 тисяч років. Про це пише lenta.ua.

Але найбільшу увагу вчених привернув таємничий сланцевий предмет, вік якого оцінюється в 4500 років. Він був виявлений в могилі жінки, яка, згідно з попередньою оцінкою, померла у віці 20-30 років.

«Це унікальний предмет, оскільки раніше ми не знаходили нічого схожого. Поки ми можемо лише робити припущення щодо його приналежності та призначення.  Не виключено, що мова йде про церемоніальну чашу, яка навмисно була пошкоджена перед тим, як її поклали в могилу. Але це могло бути і що-небудь інше», – заявив один з учасників розкопок доктор Метт Ліверс.


Попередньо встановлено, що вік виявленої археологами поховання становить як раз 4500 років.  Датувати його вдалося за низкою інших предметів, які тут були знайдені.  Крім того, вчені натрапили на ще одну дивну знахідку у вигляді оригінальної споруди, зведеної приблизно в бронзовий вік.  Її призначення фахівці поки теж не можуть визначити.

Джерело: “По той бік діалогу”