Середній вік жителів Києва становить 40 років

На сьогодні середній вік киян і киянок становить 40 років.

Про це сказала під час представлення в Укрінформі гендерного профілю міста Києва його розробниця – завідувачка науково-дослідного відділу моніторингу, оцінки та гендерного інтегрування, заступниця голови ГО «Гендерний креативний простір» Наталя Дмитрук.

Вона поінформувала, що згідно з останніми демографічними даними, населення Києва становить «майже 3 млн осіб зі значною перевагою жіночої статі – 54%».

«І тут у нас пропорції в бік жіночої статі є трохи більшими, ніж по інших областях або регіонах. Висока концентрація осіб безпосередньо в нашій громаді – це представники середнього віку, від 15 до 65 років. Це два мільйони, які майже пропорційно поділені на жіночу та чоловічу стать. І пів мільйона – група… до 15 років… Третя група вікова – жінки і чоловіки старші за 65 років. І тут ми спостерігаємо трохи меншу частку чоловіків», – сказала Дмитрук.

За її словами, у Києві станом на 2022 рік на тисячу жінок припадало 856 чоловіків. Водночас більше чоловіків, ніж жінок проживають у Солом’янському районі Києва, а найменше чоловіків мешкає у Шевченківському районі.

«На сьогодні у нас середній вік киян та киянок становить 40 років. І ми трохи молодші, ніж інші області країни… По країні середній вік становить 44,5 (років – ред.) для жінок, а в Києві це 40 років, і 39 – для чоловіків, а в Києві це 38 років», – розповіла Дмитрук.

Вона звернула увагу на те, що в громаді Києва спостерігається гендерний розрив тривалості життя.

«Середня тривалість життя в громаді для жінок становить 75 років, для чоловіків – 66 років. І, на жаль, ми думаємо, що в перспективі наступний рік або оновлені статистичні дані, скоріш за все, будуть мати більш песимістичні показники. І це майже синхронізується з показниками розриву тривалості життя, яке представлене в Україні, тобто, в середньому ми кажемо сьогодні про 8 років», – наголосила Дмитрук.

Вона зауважила, що громада столиці «до війни не змогла набрати темпів з підвищення вищої середньоочікуваної тривалості життя киян».

«Для нас це становило 75 років протягом останніх 15 років. Тобто ми не змогли набрати темпи і вийти, як інші країни, наприклад, столиці світу на 85, 83 або 91 років», – зауважила експерт.

Як зазначалося, гендерний профіль міста Києва розроблений за результатами дослідження в межах проєкту «Її сила: підтримка жінок України в часи війни та відновлення», який реалізує Український жіночий фонд у партнерстві з Ла Страда-Україна за підтримки Бюро з питань демократії, прав людини та праці (DRL) Державного департаменту США. Аналогічні дослідження проводились і у трьох пілотних областях – Запорізькій, Рівненській та Хмельницькій.

Базою для дослідження були річні звітні документи Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, департаменту освіти та науки, департаменту охорони здоров’я КМДА і управління з питань гендерної рівності КМДА.

У процесі дослідження використовувалася статистична інформація за 2021, 2022 та 2023 роки. Проводилися інтерв’ю з секторальними представницями коаліції 1325, фокус-групи з громадськими організаціями.

Джерело: “Укрінформ”