Сенат США схвалив надання Україні допомоги в розмірі 40 млрд доларів

Сенат Сполучених Штатів широкою двопартійною більшістю схвалив пакет на суму приблизно 40 мільярдів доларів для надання екстреної допомоги Україні

Про це повідомляє “Еспресо” з посиланням на CNN.

Пакет допомоги схвалили 86 голосами за, 11 сенаторів були проти. Всі демократи підтримали закон. Одинадцять сенаторів-республіканців проголосували проти. Тепер законопроект надійде на підпис президенту Байдену.

Перед голосуванням лідер більшості в Сенаті Чак Шумер заявив, що Сенат “виконає свою обіцянку підтримувати народ України”. Він додав, що 40 мільярдів доларів військової, економічної та гуманітарної допомоги є “великими” і “вона покликані задовольнить потреби українського народу, який бореться за своє виживання”.

  • Відзначимо, що Палата представників США затвердила виділення Україні $40 млрд допомоги ще 11 травня. Проте це питання не було проголосоване у Сенаті 13 травня через поправку одного депутата.
  • Проте в ході повторного розгляду Сенат під час процедурного голосування у понеділок, 16 травня, переважною більшістю голосів схвалив пакет допомоги Україні в розмірі 40 мільярдів доларів