Саміт “Великої сімки”: “Росії тут не місце!”

До Великої Британії і Японії, влада яких виступила проти запрошення президента Росії Володимира Путіна на саміт G7 в США цього року, приєдналася Канада.

Як повідомляє Reuters, її прем’єр-міністр Джастін Трюдо пояснив таку позицію тим, що Кремль не є для Оттави ані другом, ані союзником. А також нагадав про триваючу незаконну анексію Кримського півострова, що і стало причиною виключення РФ з “Великої сімки”.

“Росію було виключено з G7 після того, як вона кілька років тому вторглася до Криму, і через її показову неповагу до міжнародних правил і норм. Тому вона лишається за межами G7 й там і залишиться”, – сказав Трюдо на брифінгу 1 червня.

Він зазначив, що з РФ Канада обмінюється думками в ширшому форматі “Великої двадцятки”.

“Але G7 завжди був майданчиком для відкритого спілкування між союзниками і друзями, і я сподіваюся його бачити таким й надалі”, – додав канадський прем’єр.

Слова Джастіна Трюдо стали реакцією на ідею президента США Дональда Трампа розширити формат G7 до G11 – за рахунок РФ, Південної Кореї, Австралії та Індії. На даний момент до “сімкт”, окрім Канади і Сполучених Штатів, входять Велика Британія, Японія, Франція, Італія та Німеччина. Також зазвичай на саміті присутні й лідери ЄС – президент Єврокомісії та глава Євроради.

Трамп уже не перший рік піднімає питання повернення до формату “Великої вісімки” – за участю Росії. В минулому році Канада також рішуче відкинула цю пропозицію , нагадавши про анексію Криму.

Джерело: https://www.segodnya.ua/ua/world/wnews/rossii-ne-rady-v-g7-tryudo-pripomnil-kremlyu-krym-1450694.html